szczęście.

28 marca 2016


czym dla Was jest szczęście?
to mieć czy być? to duże kwoty na koncie? nowa bryka? to znalezienie pięćdziesięciu zeta na ulicy? wygrana w totka? zdrowie? wyjazd do ciepłych krajów? to świadectwo z paskiem? dobre oceny w szkole? to mnóstwo ludzi obok siebie? piękne wnętrza jak z okładek gazet?
czym ono jest?
dla każdego ma inny wymiar.
każdy postrzega go inaczej.. albo nie dostrzega go wcale... bo wydaje mu się, że szczęście to zupełnie co innego...
dla mnie szczęście to rodzina.. to ja i on... to ich dwójka.. to słońce na niebie i niebieskość nieba..
to miliony gwiazd w nocy i stokrotka na łące.. to zapach wiosny i świeże kwiaty na stole..
to ciepły kubek herbaty z cytryną i zapach książki.. to rozgrzane od słońca maliny i truskawki... to piękny prószący śnieg i kolorowe liście na drzewach.. długie zimowe wieczory i długie letnie dni..
to zapierający dech w piersiach widok gór ukochanych.. to szalony śmiech podczas zabawy.. tupot małych stóp o poranku.. to chwila dla siebie gdy sił już brak..upychanie miłości w każdy kąt domu... to zapach ciasta... to przyjaciel taki prawdziwy.. to szczerzy ludzie obok.. to krzyki i tupanie nogami ze złości też.. i kłótnie też można do niego zaliczyć.. to i jeszcze dużo dużo więcej ale obawiam się, że do jutra bym pisała.. szczęście to największy dar , którego tak często nie potrafimy docenić.. życie!

mam szczęście!
krzyczą dzieci
chwytając piłkę 
z nurtów wody

a ono - na niebie świeci
roześmiane złotem - młode

wyciągnij rękę - zamknij
płonący krążek w pięści
i głośno - głośno krzyknij
mam szczęście
Halina Poświatowska

"O szczęściu mówiłem. Że szczęścia trzeba szukać w sobie, a nie naokoło.
Że nikt go człowiekowi nie da, jak sam sobie go nie da. Że szczęście jest nieraz bliziutko, może w tej ubogiej izbie, gdzie się całe życie żyje, a ludzie Bóg wie gdzie go szukają.
Że niektórzy w sławie i bogactwie go szukają, ale na sławę i bogactwo nie każdego stać, a szczęście jest ja woda i każdemu chce się pić. Że nieraz jest go więcej w jednym dobrym słowie niż w całym długim życiu."
Wiesław Myśliwiecki 

"Żyć mi się zawsze chciało, nie umierać. Żyć i żyć, aby dalej, aby więcej. Choćby i nie było po co. Zresztą czy to takie ważne, jest czy nie ma po co? Może to nawet wszystko jedno, a tylko człowiek lubi się na próżno dręczyć. Bo kto wie, czy żyć nie jest jedenastym przykazaniem, którego Bóg zapomniał obwieścić. Albo może ma w gwiazdach czy w innej księdze zapisane, że ma żyć i żyć. I powinno wystarczyć. Nie wszystko się musi wiedzieć. Koń nie wie i żyje. A pszczoła, na ten przykład, gdyby tak wiedziała, że to dla człowieka zbiera miód, to by nie zbierała. A cóż lepszego od konia, pszczoły człowiek?"
Wiesław Myśliwiecki  

najpiękniejsze, najcudowniesze sukienki na świecie
tylko miszkomaszko
fotograf mój Irek <3

Prześlij komentarz

szary domek © . QUINN CREATIVES .