babaryba

12 kwietnia 2016książki uwielbiamy! miejsca nam na nie brakuje a ciągle przybywają i końca nie widać.
mam kilka swoich ulubionych wydawnictw a jednym z nich jest BABARYBA
jakiś czas temu byłam na spotkaniu blogerek w Grodzisku Mazowieckim "blogi mają moc"
i właśnie dzięki temu spotkaniu mam możliwość opisania tych kilku książek..
trochę się do tego zabierałam.. ale jak to mówią lepiej późno niż wcale.
Ksenia uwielbia książki "aktywne" czyli takie w których ma jakieś zadania..
albo musi sama wymyślić historię.. ale dobra do sedna coś o książkach, które dostaliśmy.

"liczę do 100" i "10 razy 10"  genialne! na etapie nauki liczenia bardzo przydatne..zabawne rysunki i ciekawe historie ułatwiają zabawę..

"kliknij mnie" i "naciśnij mnie" są do siebie bardzo podobne.. w pierwszej klikamy w małego stworka Blipka a w drugiej w kropki.. musimy w nich klaskać, potrząsać, przekręcać, dmuchać itp. wiele w nich zabawy i to na bardzo długo! książkę "naciśnij mnie" mamy już dwa lata i jest praktycznie naszym codziennym rytuałem..

"mieszkam w książce" to historia o Malince i Leonie którzy nie mogą się nadziwić, że znajdują się w książce.. dziwią się, że ktoś na nich patrzy i coś do nich mówi i wykorzystują to.
ta książka jest idealna dla dzieci, które zaczynają naukę czytania.. jest w niej niewiele tekstu ale za to napisanego dużymi literami co ułatwia maluchom czytanie.. oprócz dwóch postaci i dymków nie ma rozpraszających obrazków i tła.. czytanie tej książki kończy się wybuchem śmiechu!

"jak bum cyk cyk" to książka o powiedzeniach Warszawskich, która wyjaśnia ich znaczenie.. niewiele w niej koloru co nadaje jej wyjątkowości pośród innych książek dla maluchów.. dzięki niej dzieci poznają wyrażenia, które poszły w zapomnienie..

"pupy ogonki i kuperki"  to książka o bardzo ciekawym podejściu do opisu zwierząt, którego na samym początku nie doceniliśmy.. przyznam się szczerze, że gdy przeczytałam pierwszy raz fragment "hipopotam ogonkiem zaczyna poruszać wtedy, kiedy idzie do toalety, dzięki czemu rozrzuca swoją kupę i siuśki na wiele metrów dookoła! obrzydliwe, prawda?"
odłożyłam ją w kąt.. pomyślałam tak "będę czytać o kupach serio?" dopiero po jakimś czasie wzięliśmy ją i na spokojnie przeczytaliśmy.. jest rewelacyjna! znajduje się w niej wiele ciekawostek, które dopiero zauważyliśmy np. dowiecie się gdzie żyją świetliki, czy sarna jest żoną jelenia..
skromne ilustrację uzupełniają opis zwierząt..mam dla Was niespodziankę!
jeśli macie ochotę dostać od nas książkę "naciśnij mnie" lub "jak bum cyk cyk"
musicie albo tu pod postem.. albo na moim facebooku..
napisać komentarzu, którą z tych dwóch książek byście chcieli otrzymać.
polubić moją stronę na facebooku i stronę wydawnictwa babaryba.
i jeśli macie ochotę udostępnić plakat
czas do 22.04.2016

Prześlij komentarz

szary domek © . QUINN CREATIVES .